Denizli'de sokak köpeğini sopayla dövdü!

Denizli'de R.N. isimli şahıs, evinin bahçesine giren sokak köpeğini sopayla acımasız bir şekilde dövdü. R.N. isimli kişi ile aynı apartmanda oturan komşusu o saniyeleri cep telefonu ile kaydetti. Olayın ardından Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ise olayın ardından adli ve idari işlem başlatıldığını ifade etti.

Denizli 17.10.2019, 23:55
Denizli'de sokak köpeğini sopayla dövdü!

Denizli Hallaçlar Mahallesi'nde R.N. isimli şahıs evinin bahçesine giren sokak köpeğine sinirlendi. Eline aldığı sopa ile sokak köpeğini acımasıza döven R.N. isimli şahsın komşusu o anları cep telefonu ile kaydetti. 

SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU
Görüntünün sosyal medyada yayılması üzerine harekete geçen emniyet güçleri R.N. hakkında Hayvanları Koruma Kanunu gereği işlem yaptı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı görevlileri, köpeği teslim alarak merkeze götürdü. Sokak köpeğinin merkezdeki tedavisinin sürdüğü bildirildi.

ADLİ VE İDARİ İŞLEM YAPILACAK
Sosyal medya üzerinden konu ile ilgili paylaşımda bulunan Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ise olayın ardından adli ve idari işlem başlatıldığını ifade etti.

Yorumlar (0)