Denizli'de kaçak sakatat tesisi mühürlendi!

Denizli'de ihbar üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı denetim ekiplerinin harekete geçtiği virane bir kesimhanede sakatat işlenen yerin bakanlığın izni olmadığı belirlenerek mühürlendi. Sahibine 22 bin TL idari para cezası düzenlenmek adına tutanak tutuldu.

Denizli 25.05.2019, 23:29
Denizli'de kaçak sakatat tesisi mühürlendi!

Kötü kokular olduğuna dair ihbar edilen virane bir kesimhanede Tarım ve Orman Bakanlığı denetim ekipleri ve zabıta ekiplerinin söz konusu olan yerde denetim yapması üzerine bakanlık yazılı açıklamada bulundu.Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Denizli’nin Pamukkale ilçesinde işletilen kaçak sakatat tesisleri ile ilgili haberlerin yer aldığı hatırlatıldı."SADECE HAYVAN AYAĞI BULUNMUŞTUR"
"Denetimde, bir vatandaşın, kullanılmayan eski ve virane bir kesimhanede sakatat işlediği tespit edilmiştir. Yapılan denetimlerde söz konusu kaçak kesimhanede sakatat olarak sadece hayvan ayağı bulunmuştur. Ayrıca işletmenin çok kötü teknik ve hijyenik şartlarda olduğu, Tarım ve Orman Bakanlığımızdan onay izni olmadığı tespit edilmiştir. Bu tespitler üzerine işletmede bulunan 8 bin 950 kilo ayağın tamamı imha edilmiştir. Belediye ekiplerince işletme mühürlenmiş, Denizli il müdürlüğümüz tarafından onaysız faaliyet göstermekten 22 bin TL idari para cezası düzenlenmek üzere tutanak tutulmuştur."

Yorumlar (0)