Denizli'de deprem önlemi! Okullar 2 gün tatil edildi

Denizli'de ardı ardına gerçekleşen depremlerin ardından valilik il genelinde 2 gün daha okulları tatil etme kararı aldı. Detaylar haberimizde...

Denizli 01.04.2019, 16:52
Denizli'de deprem önlemi! Okullar 2 gün tatil edildi

Denizli'de ardı ardına gerçekleşen depremlerin ardından valilik il genelinde 2 gün daha okulları tatil etme kararı aldı. 

Okullara deprem önlemi! 2 gün daha okullar kapalı

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde dün meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntıların devam etmesi nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Sarsıntılar devam ediyor

Denizli Valisi Hasan Karahan, yaptığı açıklamada, depremin ardından artçı sarsıntıların devam ettiğini söyledi.

İlçedeki okulların yarın ve çarşamba günü tatil edildiğini belirten Karahan, "Acıpayam'daki çocuklarımızın depremden psikolojik olarak etkilenmemesi için okulları tatil etme kararı aldık. Salı ve çarşamba günü dinlenecekler. Depremzede çocuklarımıza ve ailelerine yönelik psikososyal destek veriliyor." dedi.

Uyarılar yapılıyor, işlemler sürüyor

İlçede dün saat 14.30'da meydana gelen depremin ardından, büyüklüğü 1 ve üzerinde bir çok artçı sarsıntının yaşandığını belirten Karahan, "Şu ana kadar çok şükür bir olumsuzluk yaşanmadı. Depremzedelere sürekli hasarlı binalara girmemeleri konusunda uyarılar yapıyoruz. Deprem sebebiyle kurumlarımız gereken işlemleri sürdürüyor." diye konuştu.

144 artçı gerçekleşti

Acıpayam ilçesinde dün gerçekleşen 4,9 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 144'ün üzerinde artçı sarsıntı meydana geldi. 

Yorumlar (0)