DEGİAD Başkanı'ndan koalisyon sitemi

DENİZLİ Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Melek Sözkesen, koalisyon görüşmelerinin oldukça yavaş ilerlediğini öne sürerek, "Kağnı hızıyla ilerleyen koalisyon görüşmeleri ülkeye zarar veriyor, zaman kaybettiriyor" dedi.

Denizli 13.07.2015, 12:49
DEGİAD Başkanı'ndan koalisyon sitemi

Koalisyon görüşmelerinin yavaş gitmesinden kaygılı olduğunu açıklayan DEGİAD Başkanı Melek Sözkesen, partilerin koalisyon konusunda daha fazla çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

Yazılı bir açıklama yapan Sözkesen, halkın ortak paydada buluşma ve uzlaşma istediğini belirterek, "Komşu ülkelerin gittikçe daralan ekonomik göstergeleri ve iç yönetimdeki sıkıntıları ortada. Yanıbaşımızda savaş hali var. Öte yandan Avrupa'nın dış alımlarının gerilemesi, Euro bölgesinin Yunanistan sebebiyle içinde bulunduğu açmaz, dünyadan medet umulmayacak zamanda olduğumuzun bir göstergesidir. Bu göstergeler Türkiye'yi derhal kendi derdinin çaresini bulma çabasına yöneltmelidir. İç ve dış şoklara karşı daha dayanıklı hale gelebilmek için acilen elden geçirilmesi gereken konular ve yapılması gereken reformlar var" dedi.

Türkiye'nin zaman kaybetmemesi gerektiğini belirten Sözkesen, "Ülkemizi, batı ülkeleri düzeyine çıkarabilmek için demokrasiyi, özgürlüğü, düşünce özgürlüğünü, hoşgörüyü, kişi haklarının korunmasını, en üst düzeye çıkaracak yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç vardır. Seçim sistemi ve siyasi partiler sisteminin düzenlenmesi, seçim barajının kaldırılması gerekmektedir. Dış ve iç siyasetten ekonomiye, Türkiye yeniden dizayn edilmelidir. Kaliteli ve istikrarlı eğitim politikasına şiddetle ihtiyacımız vardır. Ancak, koalisyon görüşmeleri ağır aksak gidiyor. Kağnı hızıyla ilerleyen koalisyon süreci ülkeye zarar veriyor, zaman kaybettiriyor" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
23°
açık