Başkan Zolan’dan geceli gündüzlü yatırım incelemesi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ve Tavas ilçelerinde 121 Dev Proje ile başlatılan Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını inceledi. Sabah saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar süren ziyaret kapsamında Kale ile Tavas’ın...

Başkan Zolan’dan geceli gündüzlü yatırım incelemesi
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ve Tavas ilçelerinde 121 Dev Proje ile başlatılan Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını inceledi. Sabah saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar süren ziyaret kapsamında Kale ile Tavas’ın çeşitli mahallelerine giden Başkan Zolan, halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ve Tavas ilçelerinde 121 Dev Proje ile başlatılan Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını inceleyerek, vatandaşlarla buluştu. Kale ve Tavas halkının yoğun ilgisi ile karşılanan Başkan Zolan gece geç saatlere kadar vatandaşlarla bir araya gelerek 121 Dev Proje ile başlatılan sıcak asfalt ve kilit parke taşı döşeme çalışmalarını inceledi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gün boyu süren ziyaret turuna Kale ilçesiyle başladı. İlk olarak ilçede kurulan pazar yerini ziyaret eden Başkan Zolan, esnafa hayırlı işler dileyerek vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Kale ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi yatırımlarını inceleyen Başkan Zolan, ilçede hayata geçirilen yol ve asfalt projelerini gezdi. Başkan Zolan, Kale ziyaretinin son durağında Kale Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirerek, görüş alışverişinde bulundu.
Büyükşehir yatırımlarını inceledi
İlçe ziyaretleri kapsamında daha sonra Tavas’a hareket eden Başkan Zolan, Pınarlar Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kilit parke taşı döşeme ve meydan düzenleme çalışmalarını inceledi. İncelemenin ardından vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Zolan, halkın sorun ve taleplerini dinledi. Daha sonra Aydoğdu Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesinin asfaltladığı Aydoğdu yolu incelemesinin ardından Kızılca Mahallesi sakinleriyle buluştu. Tavas temasları kapsamında Nikfer Mahallesi’ni de ziyaret eden Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sıcak asfalt projesini yerinde inceleyerek mahalle halkıyla kucaklaştı. Ardından Bahçeköy Mahallesi’ne giderek buradaki vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Zolan, ziyaretin son durağı olan Balkıca Mahallesi’nde, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen mahalle meydanında vatandaşlarla buluştu.
“Taş üstüne taş koyuyoruz”
İki ilçede gerçekleştirdiği yoğun ziyaret programıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Zolan, “Denizlimizin 19 ilçesinde 622 mahallesinde her geçen gün taş taş üstüne koyuyoruz. Vatandaşlarımızın desteğinden enerji alarak daha fazla iş yapmak istiyoruz. Amacımız gayemiz budur. Zihinlerimiz vücutlarımız yoruluyor. Ama gelip sizleri görmek ve yapılan işleri yerinde incelemek bizleri dinlendiriyor. Sizlerin duasını almak, gözlerinizin içindeki ışıltıyı görmek ayrı bir güzellik” dedi. Vatandaşların verdiği destek ve gösterdiği sabırla birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Zolan, “Yeni sistemle artık bir mahalleye girdiğimizde birkaç sokağı yapıp çıkmak yok. O mahallenin tamamında hiçbir sokak eksik kalmayıncaya kadar çalışacağız. 2017’nin sonunda 622 mahallemizin tamamındaki yollarımız, insanımızın ayağı toza çamura değmeyecek şekilde olacak. Bu program Kale, Tavas ile birlikte tüm ilçelerimizde başladı. İlk olarak özellikle alt yapısını tamamladığımız yerlerden başlıyoruz” diye konuştu.
“El ele vererek çalışıyoruz”
Başkan Zolan sözlerine şöyle devam etti: “Bu dünya fani. Bir gün hepimiz bu dünyadan göçüp gideceğiz. Önemli olan geride bir eser bırakmaktır. Hoş bir seda bırakmaktır. Bu hizmet ekibinde en başta Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’nin gayretleriyle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte el ele vererek çalışıyoruz. Biz sizler için ne yapsak azdır. Çünkü biz kardeşiz. Aynı yolda yürüyen dostlarız yol arkadaşlarıyız. Ben sizlere güzel karşılamalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum”
“Ekonomi üzerine oyunlar oynanıyor”
Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Zolan, “Allah’ım 15 Temmuz’u bizlere bir daha yaşatmasın. Biz birbirimize sahip çıkmazsak kol kola girmezsek fitneler oyunlar bitmez, değişik şekilde karşımıza çıkar. Bugün de ekonomi üzerine oyunlar oynanıyor. Bakanımız Nihat Zeybekci de Ekonomi Bakanı olarak, Başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla birlikte yoğun bir mücadele içinde. Enerjimizi bu oyunları bertaraf etmek için harcamamız gerekiyor. İnşallah birlik ve beraberlik içinde bu dalgayı da atlatacağız” ifadelerini kullandı.
Dolar bozdurun çağrısı
Vatandaşlara dolar bozdurmaları çağrısında bulunan Başkan Zolan, “Cebimizde 10 dolarımız bile olsa gidip Türk lirasına çevireceğiz. Onların parası onlara, bizim paramız bize. Başkalarının paralarını kendi paramız haline getirirsek istiklal ve bağımsızlığımız sıkıntıya düşer. Nasıl 15 Temmuz’da bu vatana ve bayrağa sahip çıktıysak kendi paramıza da sahip çıkacağız. O gün tanklarla, uçaklarla saldıranlar bugün de dolarlarla saldırıyorlar. Oyun farklı ama amaç aynı. İnşallah hep birlikte el ele vereceğiz. Bertaraf edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın çağrısını dikkate alarak hepimizin gereğini yapması gerekiyor” dedi.
YORUM EKLE