Sağlık

Denizli'ye geldi, gözlüğünü bırakıp Bulgaristan'a döndü!

Denizli’deki sağlık hizmetlerinin gelişmesinde önemli rolü olan Vizyongöz Hastanesi’ne Bulgaristan’dan hasta geldi. Tedavi için Bulgaristan’dan Denizli’ye otobüsle gelen Anastasiya Korunova başarılı bir operasyon sonrası ülkesine döndü. Operasyon öncesi Denizli’yi görme fırsatı da bulan Korunova’nın tedavisi şehrin sağlık turizmi konusundaki ilerlemesini gösteren bir diğer örnek oldu.

Denizli sağlık hizmetlerinde mesafe tanımıyor

Vizyongöz Hastanesi’nin sağlığına kavuşturduğu yurtdışından gelen hastalara bir yenisi eklendi. 20 saat otobüs yolculuğu yaparak Bulgaristan’dan Denizliye gelen Bulgaristan vatandaşı Anastasiya Korunova ile ilgili, gerekli tetkikler sonrası operasyon kararı verildi. Halk arasında göz içi akıllı lens diye tabir edilen operasyonun uygulandığı Korunava’nın tedavisi son derece başarılı bir şekilde tamamlandı. “şeffaf lens ekstraksiyonu” operasyon öncesi en iyi şekilde ağırlanan Korunova Pamukkale’yi de görma fırsatı buldu.

2.Uluslararası Termal ve Sağlık Turizm Zirvesi’nin katkıları devam ediyor

Denizli’den güzel anılarla ayrılan Anastasiya Korunova’nın operasyonunun THTC Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi’nin 2017 yılında Denizli’de düzenlediği 2.Uluslararası Termal ve Sağlık Turizm zirvesinin meyvelerinden sadece biri olduğunu dile getiren Vizyongöz Hastanesi yetkilileri, “THTC Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin ÇAKMAK’a yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Sağlık Turizmi kapsamında ülkemize ve şehrimize maddi ve manevi katkıda bulunmak adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın