Denizli Haberleri

Denizli Valliliği duyurdu! Koronavirüs yasağı geldi

Denizli Valiliği yapılan yazılı açıklamaya göre koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerle virüsün yayılmasını engellemek amacıyla her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, basın açıklaması, çelenk sunma, oturma eylemi, stant açma ve protesto eylemlerinin 15 gün süreyle yasaklandığını duyuruldu.

Denizli Valiliği koronavirüs ile mücadele kapsamındaalınan önlemler kapsamında yazılı açıklama yapıldı. Virüsün yayılmasını engellemek halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliğin ve kişiler arası temasın azaltılarak sosyal izolasyonun mutlak şekilde sağlanmasının hayati önemde olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında, şu ifadelere yer verildi:

“Kamu düzeni ve sağlığını tehlikeye düşürmeyen Valilik ve kaymakamlıklarca açık alanlarda uygun görülenler hariç olmak üzere ilimizdeki açık alanlarda yapılması planlanan her türlü açık hava toplantısı, yürüyüş, toplu karşılama ve uğurlama, konvoy oluşturma, basın açıklaması, çelenk sunma, oturma eylemi, stant açma, protesto eylemi, imza toplama, bildiri, broşür dağıtma ve bunun gibi eylem ve etkinlikler 28 Temmuz itibarıyla 15 gün süreyle yasaklanmıştır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu