Denizli Haberleri

Denizli Valisi duyurdu! Sokak düğünleri yasaklandı

Denizli'de koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tedbirleri arttırmaya devam ediyor. Virüsün yayılmasını engellemek amacıyla sokak düğünleri ile yardım çadırı ve kermes gibi sosyal aktivitelerin yasaklandığı bildirilirken aynı şekilde mevlütlerde de ikram yapılmaması kararı alındı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyaya yayılırken ülkeler arasına virüse karşı savaş başlatıldı. Binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüsü salgınında Türkiye 1 Haziran’da normalleşme sürecine geçmesi ile tedbirler arttırılmaya devam edildi.

SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANDI

Denizli Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında olağanüstü toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokak düğünleri ile yardım çadırı ve kermes gibi sosyal aktiviteleri yasaklarken, mevlitlerde ise ikram yapılmaması kararı aldı. Kırsal mahallerdeki açık alanlarda ise kuralları uyulması koşuluyla düğünler yapılabilecek.

“DÜĞÜN TÖRENLERİNDE UYGULANACAK TEDBİRLER”

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında Covid -19 tedbirleri kapsamında olağanüstü toplantı yaptı. Meclis yaptığı toplantı sonrası düğünler, mevlitler ve kermeslerle ilgili kararlar aldı. Alınan kararlara göre; İçişleri Bakanlığı’nın 24.06.2020 tarihli ‘Düğün Törenlerinde Uygulanacak Tedbirler’ konulu yazısına istinaden; 26.06.2020 tarihli ve 38 no’lu İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararları A maddesinde düğün yapılacak mekanlara ilişkin kapalı alanlarda yapılacak düğünler, açık, kır ve bahçe gibi mekanlarda yapılacak düğünler ile köy ve kırsal kesimlerdeki düğünlere belirlenmiş kurallara uymak kaydıyla izin verilirken, il merkezi veya ilçelerin kentsel yerleşim alanlarındaki sokak düğünleri yapılması yasaklandı.

Etiketler

İlgili Makaleler