Denizli Haberleri

Denizli Valiliği duyurdu! Sokak ve köy düğünleri yapacaklar dikkat!

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlerde virüsün yayılmasını engellemek amacıya Denizli Valiliği önemli duyuruda bulundu. Alınan bilgilere göre sünnet, sokak ve köy düğünlerine süre kısıtlaması getirildi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayılırken 11 Mart’ta Türkiye’de görülmesinin ardından önlem alınmaya son hızla devam ediliyor. Denizli Valiliği yeni önlemlerle ilgili yazılı açıklamada bulunarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

“Bazı yörelerde sokak veya köy düğünlerinin kına, gelin alma, konvoy oluşturma gibi faaliyetlerle 3 güne kadar uzatıldığı, bu düğünlerde başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınması gereken tedbirlere yeterince riayet edilmediği ve toplum sağlığının riske atıldığı görüldüğü için, salgının kalabalık ortamlardaki hızlı yayılımı göz önünde bulundurulduğundan, köylerde veya sokaklarda yapılan düğün, gelin alma, kına dahil, nişan, sünnet düğünü gibi etkinliklerin süresinin aynı gün içerisinde kalacak şekilde, en kısa sürede bitirilmesi esas alınarak, en erken saat 10.00’da başlamasına ve en geç saat 24.00’te bitirilmesine karar verilmiştir.”

Açıklamada ayrıca, kurallara uymayanlara, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre Türk Ceza Kanunu’nun 195’nci maddesi kapsamında adli işlem yapılcağı bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu