Denizli Haberleri

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan : Bizler Bir Ve Beraber Durdukça, Cumhuriyet De Var Olacaktır!

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı yazılı kutlama mesajında, şu görüşlere yer verdi: “Cumhuriyet, hangi dünya görüşü ve düşüncede olursak olalım, ortak paydamız aynı bayrak altında, aynı vatanda, tek devlet ve millet olarak, huzur ve barış içinde yaşayabilmemizin teminatıdır. Çünkü, halkın eseri, kendisidir. Ve bu halk, elleriyle kurup yücelttiği bu eşsiz değeri, gelecek kuşaklara da ulaştırmak için tıpkı kuruluşunda ve bugünlerde sınır güvenliğini sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nda olduğu gibi 96 yıldır kanıyla ve canı pahasına korumuştur.

Atatürk’ün de ‘Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez!’ dediği gibi son vatandaşı da yok oluncaya dek, payidar kalacaktır! O’nu daha da yüceltmek ise, kimimizin örnek kahramanlığı, kimimizin el emeği, kimimizin düşüncesi, kimimizin altından da değerli alın teriyle daha iyiye ve güzele elbirliğiyle, omuz omuza yürümekle olacaktır. İş dünyası olarak bizler ise, bu kutsal görevi daha fazla çalışıp üreterek, Türk Malı’nı dünyanın her yerine satarak, yeni girişimler ve yatırımlarla insanımızın huzur ve refahına katkı sağlayarak yerine getirmeye çalışacağız! Cumhuriyetimizin yeni yaşı ve Cumhuriyet Bayramımız, kutlu olsun. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı ecdadımız olmak üzere, Cumhuriyetimiz ve eşsiz vatanımız uğruna göğsünü kurşuna siper eden, can verip şehadete eren her kim varsa, ebedi mekânı cennet olsun. Şehitlerimiz ile aramızdan ayrılmış gazilerimizin, ruhları şad olsun. Bu vesileyle, şehit anneleri ile babalarının ellerinden öper, aileleri ile kahraman gazilerimiz ve cefakar yakınlarına da şükranlarımızı sunarım.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı