Denizli Haberleri

Denizli Kayak Merkezi sezonu açtı!

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kış turizminde de söz sahibi olması için hayata geçirdiği Ege’nin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi, kayak sezonunu açtı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Ege’nin Erciyes’i, Uludağ’ı’ dediğimiz kayak merkezimize karın ve kayak yapmanın keyfini çıkarmak isteyen tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Şehir merkezine 75 kilometre uzaklıktaki 2 bin 420 metre rakımlı Tavas ilçesinin Nİkfer Mahallesi’ndeki Bozdağ’da bulunan Denizli Kayak Merkezi, karla buluşup kayak yapmak isteyen konuklarını bekliyor. Hafta sonu yoğun ziyaretçi bekleyen Denizli Kayak Merkezi’nde tüm hazırlıklar tamamlanırken, özellikle mekanik tesisleriyle kış sporlarında dünya standartlarında hizmet veren tesisin kış turizminde en çok tercih edilen noktalardan biri olmaya devam edeceği belirtildi. 

TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN ZİYARETÇİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Kayak Merkezi’nin turizm anlamında son derece önemli bir yatırım olduğunu, tesisisin açıldığı ilk günden itibaren sadece Denizli’den değil Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi ağırladığını söyledi.

Denizli Kayak Merkezi, kış sporlarının yapılmasına en uygun olan ve Türkiye’nin sayılı bölgelerinde bulunan kristal kar yapısı ile ön plana çıkıyor. Bu kapsamda Ege’nin en büyük kayak merkezi toplam 13 kilometre uzunluğundaki 9 adet pisti ile hizmet veriyor. Amatör ve profesyonel kayakçılar ve snowboard yapmak isteyenlerin aradığı her türlü imkanı barındırırken tesiste 2 telesiyej, 1 teleski ve yürüyen bant bulunuyor. Saatte 2.500 kişinin taşınabileceği mekanik tesislerde ziyaretçilerin günübirlik tüm ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal yapılar da bulunuyor.

Denizli Kayak Merkezi ile ilgili tüm bilgi ve verilerin, tesisin www.denizlikayak.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın