Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge Haberleriİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriManşetMuğla HaberleriUşak HaberleriYerel

Denizli, İzmir, Manisa, Aydın, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Muğla dikkat:19 Şubat için tek tek açıklandı!

İnternet sayfalarında en çok araştırılan konulardan birisi de hava durumunun nasıl olacağı ile ilgili. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ise gülük değerlendirmelerini resmi sayfası üzerinden yayınlıyor. Kurum 19 Şubat tarihi için Denizli, İzmir, Manisa, Aydın, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Muğla havanın nasıl olacağını tek tek açıkladı.

Olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların tedbir almaları için MGM günlük verilerini yayınlıyor. Kurum Denizli, İzmir, Manisa, Aydın, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Muğla için havanın nasıl olacağını açıkladı. İşte 19 Şubat güncel hava durumu verileri…

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu
DENİZLİ °C, 9°C
Parçalı bulutlu
İZMİR °C, 13°C
Parçalı bulutlu
MANİSA °C, 12°C
Parçalı bulutlu
UŞAK °C, 4°C
Parçalı bulutlu
KÜTAHYA °C, 1°C
Bulutlu

MUĞLA °C, 9°C
Parçalı bulutlu

TÜRKİYE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Çanakkale ve Balıkesir dışında), İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya ve Elazığ dışında), Siirt ve Batman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, İstanbul kıyılarında yağmur şeklinde olması beklenen yağışların; bu sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde, akşam saatlerinde ise Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara Bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Ege ve İç Anadolu’da 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Ege, Akdeniz’de kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR
YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların, bu sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey kesimlerinde, akşam saatlerinde ise Rize çevreleri ve Artvin’in kıyı kesimlerinde yoğun kar şeklinde görüleceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Yurdumuzun kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta, yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.