Denizli Haberleri

Denizli Eroin kullanımında birinci sırada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "En İyi Narkotik Polisi; Anne" projesinin toplantısında yaptığı konuşmada Denizli'nin Türkiye'nin en çok eroin kullanılan şehri olduğunu ifade etti.

“En İyi Narkotik Polisi; Anne” programında bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli’nin Türkiye’de eroin kullanımında birinci sırada geldiğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği, uyuşturucu kullanıcıların önüne geçmek için “En İyi Narkotik Polisi; Anne” kampanyasını hayata geçiriyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Dikmen Hizmet Binasında düzenlenen program tanıtımında Denizli’nin eroin kullanımında birinci sırada olduğunu söyleyen Süleyman Soylu, “18 büyük ilimiz arasında Denizli’nin eroin kullanımında birinci sırada olduğunu bu sayede kesinleştirdik. Uyuşturucu riski en yüksek illerin İzmir, Antalya, Gaziantep, İstanbul ve Adana, risk durumu en düşük illerimizin de Tokat, Kütahya, Gümüşhane, Ordu ve Tunceli olduğunu yaptığımız saha araştırmalarıyla netleştirdik” dedi