Denizli HaberleriGündem

Denizli dikkat: Uyarı yapıldı! 2 gün sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Denizli’ye uyarı yapıldı. Kentte kar yağışıyla birlikte soğuk hava etkili olurken, zirai don uyarısı geldi. Açıklamaya göre, bu geceden itibaren başlayacak olan zirai don 27 Mart’a kadar devam edecek.

Hava sıcaklıklarının düştüğü son günlerde mevsim normalinin dışında olan Denizli’de, Mart ayının son günlerinde bahar mevsimi beklenirken kentin yüksek kesimlerinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı etkisini halen sürdürüyor.

ZİRAİ DON UYARISI

Hava sıcaklığının akşam saatlerinde eksi 3 dereceye kadar düşeceği belirtildi. Mart ayının son günlerinde görülen kar yağışıyla birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından Marmara, Ege ve Akdeniz’in iç kesimleri için zirai don uyarısında bulundu.

2 GÜN SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan açıklamada şöyle; “Bu gece saatlerinden başlayarak, 27 Mart 2021 Cumartesi sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin başladığı, devam ettiği Marmara, Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” denildi.