Denizli Haberleri

Denizli'de jandarma iddiasıyla 30 bin TL dolandırdılar!

Denizli’nin Çal ilçesinde meydana gelen olayda kendilerini jandarma ekipleriş olarak tanıtan kişiler, Rukiye Bozkurt adlı vatandaşın evine gidip: ‘’Eşiniz göz altına alındı. Evdeki altınlarınız sahte. Kontrol etmemiz gerekiyor.’’ bahanesiyle Bozkurt’u 30 bin TL dolandırdı. Bir süre sonra Bozkurt, dolandırıldığını anladı. Eve gelen eşi Süleyman Bozkurt ile birlikte jandarmaya giden Rukiye Bozkurt, şikayetçi oldu. Jandarma, eşkali belirlenen şüphelilerin yakalanması için geniş çapta çalışma başlattı.

DAHA FAZLA KAÇAMADILAR

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), güvenlik kamerası görüntülerinden Aşağıseyit Mahallesi’ne giriş, çıkış yapan araçları inceledi. Ekipler, plakasız bir araçtan şüphelenerek aracı takibe aldılar. Otomobilin, ilçe merkezine gittiği tespit edilirken, takipteki otomobil, bir süre sonra durdurularak içindeki İsmail B., Şevket S., Özgür Ü. ve Seyfullah A. gözaltına alındı.

Şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken JASAT ekipleri, dolandırıcılara karşı tetikte olmaları için vatandaşları uyardı.

Bir cevap yazın