Denizli Haberleri

Denizli'de esnafın korna çalan sürücüler için astığı pankart görenleri şaşkına çevirdi!

Denizli’de bir esnaf caddeden geçen otomobillerin korna çalmasından rahatsız olduğu için kendince bir yöntem geliştirdi. Esnaf caddeye “Bebek uyuyor, kornaya basma” yazılı pankart astı.

Merkezefendi ilçesi Saraylah Mahallesi 2. Ticari Yol’da telefon işiyle uğraşan Ahmet Altunal (36), AA muhabirine yaptığı açıklamada, caddeden geçen araçların sürekli korna çalmasından rahatsız olduklarını, belediyeye bu konuda başvuruda bulunduğunu ancak bir sonuç alamayınca kendince bir yöntem geliştirdiğini anlattı.

‘BEBEK UYUYOR, KORNAYA BASMA’

Hazırlattığı eni 4, boyu 5 metre uzunluğundaki “Bebek uyuyor, kornaya basma” yazılı pankartı bir vinç yardımıyla caddenin ortasına astırdığını dile getiren Altunal, “Burada çok trafik yoğunluğu oluyor. Farkındalık oluşturmak için böyle bir şey hazırladım. Pankart sayesinde korna çalma yüzde 50 azaldı. Yazıyı görenler korna yerine selektör yapıyor.” diye konuştu.

Altunal, cadde esnafının kendisine teşekkür ettiğini belirterek, korna sesinin önüne geçebilmek için başka pankartlarda hazırlamayı düşündüğünü kaydetti.

Bir cevap yazın