Denizli Haberleri

Denizli'de 3 aylık bebeğini terk eden anne konuştu!

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde havanın soğuk olması nedeniyle 3 aylık bebeği ile Muratdede Mahallesi’ndeki bir eve sığınan anne Suna B. sabah saatlerinde evden çıkarak bir daha geri dönmedi. 3 aylık bebeği evde bırakan anne Suna B. eve geri dönmeyince ev sahipleri durumu polise ihbar etti.

ANNE YAKALANDI
Olay yerine gelen polis ekipleri anne ile telefonda görüştü. Anne olumsuz cevap verince, sağlık ekipleri ilk kontrollerinin ardından 3 aylık bebeği Denizli Devlet Hastanesi’ne götürdü. Bebeğin tedavisi devam ederken, olaydan sonra kaçan anne ise Çivril ilçesinde polis tarafından yakalandı.

MADDİ KOŞULLARDAN DOLAYI BEBEĞİ İSTEMEDİ
Gözaltına alınan anne ilk ifadesinden bebeği istemediğini söyleyerek, sorunlu bir lohusalık dönemi geçirdiğini ve yine bu dönemde kız bebeğinin kalbinin delik olduğunu belirttiği öne sürüldü. İfadesinde bebeğini sağlık ve maddi koşullardan dolayı istemediğini yenileyen anne Suna B., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Suna B.’nin eşinden bir süre önce ayrıldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ederken bebeğin hastanedeki tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmesi bekleniyor.

Öte yandan, anne Suna B.’nin evden ayrılırken 500 TL para çaldığı iddiaları da araştırılıyor.

Bir cevap yazın