Gündem

Denizli Büyükşehir’den “Çocuğun Kalbine Giden 10 Yol”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği işbirliğinde “Çocuğun kalbine giden 10 yol” adlı bir seminer düzenledi. Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda düzenlenen programa, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri ve davetliler katılım sağladı. Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Hasan Er yaptığı konuşmada, ebeveynliğin dünyanın en zor mesleği olduğunu anlattı. Çocuklarla iletişimi kolaylaştıracak ve uygulanabilecek 10 ayrı yolu katılımcılara anlatan Er, “Oyun en önemli öğrenme aracıdır. Çocuk oyunla kendini ifade eder, oyunla eğlenir, dinlenir. Oyun çocuğun filizlendiği yerdir. Çocuklarımızın duygu ve düşüncelerini hissedebileceğimiz yegâne yer oyundur. Oyunun içerisinde olmazsa olmazı ise müzik ve ritimdir.” dedi. Er’in sunumunu oyunlarla anlatması renkli görüntülere sahne oldu.

Kadınların Hayat Kalitesini Artıracak Çalışmalar

Kent Konseyi Başkanı Değirmenci ise, Denizli’de yaşayan kadınların hayat kalitesini artırmak için birçok çalışma yaptıklarını söyledi. Değirmenci, “Ailemi Seviyorum projemiz kapsamında Sağlıklı Evlilik Okulumuz var. 10 yıla yakındır Denizli’de evlenmek isteyen, sağlıklı bir evlilik kurumu kurmak isteyen gençlerimize eğitimler veriyoruz. Ayrıca anne adaylarının talebiyle Hamilelik Okulu da açtık. 5 yıldır Hamilelik Okulu eğitimlerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kadınlar Mutlu Olsun

Değirmenci konuşmasını şöyle devam etti: “İstiyoruz ki Denizli’de tüm kadınlar mutlu olsunlar. Eğitimden, sağlığa, spordan kültüre pek çok konuda düzenlediğimiz seminerlerimizle ailelerimizin hayatta karşılaşabileceği problemleri çözmeye çalışıyoruz. Kadın mutlu olursa aile, aile mutlu olursa Denizli’miz mutlu olur. Bu şiarla 7 gün 24 saat çalışmaya devam ediyoruz.” Programın ardından Öğretim Üyesi Hasan Er, Kent Konseyi’nde çocuklarla bir araya gelerek, Ormanda İki Fare adlı eserini imzalayıp çocuklarla sohbet etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı