Gündem

Denizli, Aydın, İzmir ve 28 ile sarı kodlu uyarı yapıldı!

MGM olumsuz hava koşulları hakkında vatandaşları bilgilendiriyor. Kurum 4 Nisan tarihi için Denizli, Aydın, İzmir ve diğer 28 ile sarı kodlu uyarıda bulunurken, 5 Nisan günü için Afyonkarahisar ve Kütahya’ya kuvvetli fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son değerlendirmelerini vatandaşlar ile paylaştı. Kurum tarafından yapılan değerlendirmelerde bir çok ile kuvvetli rüzgar uyarısında bulunuldu.

Sarı kodlu uyarı yapılan iller hangileridir?

Afyonkarahisar, Ağrı, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İzmir, Kars, Kırklareli, Kütahya, Manisa, Muğla, Muş, Rize, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Bayburt, Ardahan

Sarı kod nedir?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.

MGM uyarı

Rüzgarın bu gece saatlerinden itibarem yarın (05.04.2021) Pazartesi akşam saatlerine kadar güney ve güneybatı yönlerden İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya), Göller Yöresi (Burdur, Isparta) ve İç Anadolu Bölgesi ile Orta ve Doğu Karadeniz2de fırtına ve yer yer hamleli kuvvetli fırtına (60-90 km/ saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.