Gündem

Denize girmek yasaklandı! Hayatını kaybedenler var!

Bazı ilçelerde denize girmek tehlikeli olduğu için yasaklanabiliyor. İstanbul Şile’de havanın rüzgarlı ve denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmenin yasalandığı öğrenildi. Bölgede denize giren 2 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de arandığı bildirildi.

İstanbul Şile’de Şile Ayazma Plajı’nda 3 kişi dalgalara kapılarak gözden kayboldu. İhbar üzerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda 3 kişiden 1’inin cansız bedenine ulaşıldı. Kızılcaköy Plajı’nda 1 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Nerelerde denize girmek yasaklandı?

Boğularak ölmenin önüne geçilmesi için Kocaeli Kandıra, Sakarya Karasu ve İstanbul’da iki ilçede denize girmek yasaklandı. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan yasak ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kıymetli vatandaşlarımız olumsuz hava/deniz şartları sebebiyle bugün içinde Kandıra ilçemizde bulunan Cebeci, Kumcağız, Sarısu ve Bağırganlı plajlarımızda oluşan tehlike nedeni ile denize girmek yasaklanmıştır. Lütfen kurallara riayet edelim. Hem kendi hem de ailemizin canını tehlikeye atmayalım” ifadelerini kullandı.