Gündem

Denizden ve havuzdan koronavirüs bulaşır mı? Bakan Koca’dan dikkat çeken açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter'dan vatandaşları koronavirüs salgınına karşı uyarmaya ddeva ederken son olarak dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bakan Koca havuz ve denizden koronavirüs bulaşır mı* sorularına "Havuz ve plajlarda damlacık olayı: Koronavirüs, damlacıklarla bulaşır. Riskli damlacık sayısı, havuz ve plajlarda da tıpkı diğer ortamlardaki gibi, insan yoğunluğuna bağlı şekilde artar. Tedbirler, üçüncü şahıslı tüm yerlerde geçerlidir. Kurallara uyulursa tatilin kalitesi artar" ifadelerine yer verdi.

Koronavirüs salgınının yaz aylarının gelmesiyle vatandaşların akıllarında bulunan denizden ve havuzdan korona bulaşır mı? sorusuna Bakan Koca’dan paylaşım geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter’dan vatandaşları uyarmaya devam ederken son paylaşımı ile dikkat çekti.

“HAVUZ VE PLAJLARDA DAMLACIK OLAYI”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Havuz ve plajlarda damlacık olayı: Koronavirüs, damlacıklarla bulaşır. Riskli damlacık sayısı, havuz ve plajlarda da tıpkı diğer ortamlardaki gibi, insan yoğunluğuna bağlı şekilde artar. Tedbirler, üçüncü şahıslı tüm yerlerde geçerlidir. Kurallara uyulursa tatilin kalitesi artar” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu