GündemMagazin

Deniz Çakır’ı rahatlatan mahkeme kararı!

Dava sürecinde olan Deniz Çakır bugün çıkan mahkeme kararıyla rahat bir nefes aldı. Yan masada oturan başörtülü kadına hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Çakır beraat etti.

Oyuncu Deniz Çakır, bir kafede yan masasında oturan başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyordu. Çakır, o davada suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle beraat etti. Bir kafede arkadaşlarıyla doğum günü kutlamasındaydı. Başörtülü kadınlar “Fotoğrafımızı çektiniz” dedi. Tepki gösterdi. Oyuncu Deniz Çakır ile yan masasındaki kadınlar arasında fotoğraf tartışması yaşandı. Hakkında dava açılan Deniz Çakır’ın “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan 1 yıla kadar hapsi istendi. Çakır, suçlamayı kabul etmedi.

Çakır’ın görgü tanığı arkadaşları başörtülü kadınların içkilerinden rahatsız olduğunu belirtti. Bu nedenle Deniz Çakır’ın “İçkimizden neden rahatsız oluyorlar, burası Arabistan mı?” dediğini ileri sürdü. Deniz Çakır’ın cep telefonunun incelendiğinin kaydedildiği karar duruşmasında, bilirkişi raporunun da fotoğraf çekmediği yönünde geldiği belirtildi. Mahkeme,suçun yasal unsurları oluşmadığı gerekçesiyle Çakır’ın beraatine hükmetti.

“Rakımı masanın altına koymayacağım”

Yakın zamanda Jülide Ateş’in 40 dakika adlı programına katılan Deniz Çakır çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Deniz Çakır’ın magazin basını ile ilgili sözleri şöyle: “Çoğunlukla çok zalimler! Kadın olduğum için ve muhalif olduğum için daha çok zalimler! Ben o sahtekar şapkayı sevmiyorum! Ben hiçbir zaman rakımı masanın altına koymayacağım, üzgünüm! Söyleyecek bir şeyim olmadığında zevzeklik yapmak istemiyorum magazin basınına. Sırf kameralar karşısında onları eğleyip iyi insanı oynayamam, ben zaten iyiyim bu kadarı bana yetiyor. Miş gibi yapmak sahtekarlık. Sahtekarları kahraman gibi yapmaya devam etmek istiyorlarsa öyle yapsınlar ama ben sahtekar olmaktansa yazdıkları gibi olmayı tercih ederim!”