Magazin

Deniz Akkaya’nın kızı koruma altına alındı: Kızıyla ilgili paylaşımları gündem oldu!

Deniz Akkaya, sosyal medya hesabından kızıyla ilgili bir paylaşımda bulundu. Akkaya, kızının kendisini dövdüğünü ve 1.5 saat balkonda kilitlediğini açıklamasın ardından olay oldu. Paylaşımların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Akkaya’nın kızı koruma altına alındı.

PAYLAŞIMI OLAY OLDU

Eski manken ve sunucu Deniz Akkaya, sosyal medya platformu X üzerinden kızıyla ilgili bir paylaşım yaptı:

“Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum.

Fizikken bana saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112’yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında bir de hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin.”

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Akkaya’nın kızı hakkında sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Görevlendirilen ekibin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmasının ardından, 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığı ve gerekli psikolojik desteğin verilmeye başladığı öğrenildi.

Kızını kendi isteğiyle devlet korumasına verdiğini söyleyen Akkaya “Kendi rızamla yolladım, burnu sürtsün” dedi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, eski manken Deniz Akkaya’nın sosyal medya paylaşımları sonrası 16 yaşındaki kızını koruma altına aldı. Olayla ilgili açıklama yapan Akkaya, kızını kendi isteğiyle gönderdiğini açıkladı.

“KENDİ RIZAMLA YOLLADIM”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan görevlendirilen ekibin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmasının ardından, 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığı ve gerekli psikolojik desteğin verilmeye başlandı.

Haberin yayılmasının ardından X hesabından video yayınlayarak açıklama yapan Deniz Akkaya “Polisi aramak zorunda kaldım, 1 saat 45 dakika balkonda mücadele verdim. Salak salak yorumlar yapmayın.

Kendi rızamla ben gönderdim çocuk esirgemeye. Buru sürtsün diye. Kendinize gelin” diyerek tepki gösterdi.