GenelGündemİzmir HaberleriPolitika

Davutoğlu’ndan İzmir’e Gazeteci İl Başkanı

İZMİR’İN EN GENÇ İL BAŞKANI ONUR SİVASLI OLDU

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı’nda görev değişikliği yaşandı. Hakan Yazar’ın yerine İzmir’in en genç il başkanı olarak atanan Onur Sivaslı mazbatasını Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.

Gelecek Partisi’nin İzmir’deki ilk kurucusu ve partinin İzmir’deki en eski mensubu olan Kurucu Siyasi İşler Başkanı Onur Sivaslı, partinin İzmir İl Başkanı olarak görevlendirildi. 1982 doğumlu olan Onur Sivaslı, böylece İzmir ‘deki en genç il başkanı unvanına da sahip oldu. Ayrıca tek mesleği gazetecilik olup, yerel basından doğrudan il başkanlığına geçen de şehirdeki ilk isim oldu.

Yeni il başkanı Onur Sivaslı ilk mesajını sosyal medyadan vererek, şu ifadeleri kullandı;

“Gelecek Partisi ailesinin kıymetli mensupları ve çok kıymetli vatandaşlarımız, Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun takdirleri;, Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim Temurci’in tensipleriyle İzmir İl Başkanlığı görevi şahsıma tevdi edilmiştir. Benden önce İzmir İl Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yürüten ‘Hakan Yazar’ başkanımıza da bugüne kadar ki hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Genel merkezdeki yeni görevinde başarılar diliyorum…

Değerli partililerimiz, dava arkadaşlarım,

İl Başkanlığının kolay bir görev olmadığını, işten ve aileden fedakârlık gerektirdiğini biliyorum. Bu görevin ne tür sorumluluklar içerdiğinin de bilincindeyim. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımla birlikte, partimizin tüzüğü, değerleri ve amaçları doğrultusunda görevimizi yerine getirmeye çalışacağız. Bu çınar yaprağının altında vahdet, azim ve gayret en esaslı düsturumuz olacaktır.

Başarılı olabilmemiz, bizim gayretimiz kadar sizin desteğinize ve katkılarınıza da bağlıdır. Bunu bizden esirgemeyeceğinizi düşünüyorum.  Bu desteğinizle, genişleyen üye tabanı Yönetim Kurulu’nda daha iyi temsil edilecektir. Hepinizin gayretine, samimiyetine, davamıza olan sadakatine bizzat şahidim. Seçim atmosferine girdiğimiz yeni bir yapılanma döneminin eşiğinde sizlerin desteğine, önerilerine, uyarılarına her zamankinden daha çok ihtiyacımız olacak.  Bugüne kadar görev yapmış tüm arkadaşlarımızı kucaklayarak mazimize sahip çıkacağız. Bizim feda edecek, vazgeçecek bir tek bile yol arkadaşımız yoktur. El el, gönül gönüle, yürek yüreğe geleceğimizi inşa edeceğiz. Ufak tefek hesaplara takılı kalmayacağız. ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır’ sözünü il başkanlığımıza işleyeceğiz.  Bizi birbirimize bağlayan Gelecek Partimizin hedefleri ve değerli Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocamızın düsturlarıdır. Bunun dışında pusulamız yoktur.

Bugün Ankara’da gerekli evrak işlerini tamamlayıp yarın İzmir’e dönüyorum. Bismillah diyerek aynı gün çalışmalarımıza başlayacağız. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Unutmayın bu ülke de gelecekte bizim.”