EkonomiKamu

Dar gelirli vatandaşlar için onlarca 2+1 konut 136 bin TL’ ye satılıyor!

Dar gelirli vatandaşlar için onlarca 2+1 konut 136 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500.00 TL olanlar söz konusu satışlar için başvuruda bulunabiliyorlar. Söz konusu konutların satışı 30 Eylül 2021 tarihinde tamamlanacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 336 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile satılıyor. Balıkesir İli Manyas İlçesi Kızık Mahallesi 625 Adet Konut, 2 Adet Ticaret Merkezi için Toki ilanlar yayınladı. Yayınlanan ilanlara göre satışlar 30 Eylül tarihinde son bulacak. 144.727,00 TL’ye 2+1 konut sahibi olmak isteyenler açık satışa katılabilecekler.

Başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

T.C. vatandaşı olması,

Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500.00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 6.500.00 TL olması gerekmektedir.)

Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve iş yeri hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.