GündemKamu

Cüzdanında eksik olanlar hemen alsın: Seneye 8 bin TL olacak!

Ehliyeti olmayan vatandaşlara açıklama yapıldı. 2023 yılının yaklaşması ile sürücü kurslarında zam beklendği bildirildi. 2023 yılında ehliyet alacak vatandaşlara uyarı yapıldı. 2023 yılında ehliyet fiyatlarına zam geleceği ve 4 bin 850 lira olan fiyatın 8 bin TL’ye çıkacağı öğrenildi.

8 BİN TL OLACAK

33 yıldır Edirne’de sürücü kursu işleten Sebahattin Tarzı, aralık ayı kurslarının dolduğunu söyledi. Yeni kayıtların 2023 yılına kalacağını belirten Tarzı, “Yeni yıla kadar öğrenci adaylarımız bayağı yoğundu. Sebebi de her yılbaşı itibariyle fiyatlarımızı yeniliyoruz. Harçlar değişiyor. Bu sebeple yoğunluk yaşadık. Bundan sonra Aralık dönemi de doldu, bütün kurumlarımız. Gruplarını doldurdu. Bundan sonraki kayıtlarımız ocak ayı için yapıyoruz.” dedi.

Tarzı sözlerine şöyle devam etti: “Ocak ayında tabii malum yeni fiyat ve yeni harç miktarlarıyla kaydolacak arkadaşlarımız. B sınıfı sürücü kursu ehliyeti 4 bin 850 liraydı. Şimdi 8 bin lira oldu. Bizde her araç için ehliyet sınavları var. Ancak B sınıfı yoğunlukta olduğu için B sınıfını örnek verdim. Bu kadar maliyet artışının yanında sürücü kursu da yaşamak, sağlıklı hizmet verebilmek için bu fiyatı uygulamak zorunda kalıyoruz.”