Gündem

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi saat 15.00’te toplanıyor! Yeni corona virüsü yasakları gelecek mi?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün bir kez daha toplanıyor. Toplantıda artan corona virüsüne karşı alınan tedbir kararları da değerlendirilecek. Peki, yeni corona virüsü yasakları gelecek mi? İşte toplantı ile ilgili detaylar…

Türkiye’de corona virüsü salgını ile mücadele devam ediyor. Bu kapsamda ülkemizde çeşitli tedbir kararları alındı. Ancak vaka sayısı alınan tedbirlere rağmen binlerin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Peki, yeni corona virüsü tedbirleri alınacak mı?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün saat 15’de alınan corona virüsü tedbirlerini bir kez daha değerlendirecek. Bunun yanında toplantıda, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları, Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve Yunanistan ile yürütülen görüşmelerin ele alınması bekleniyor.

Ermenistan’ın sivilleri vurması

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları devam ediyor. Türkiye’nin destek verdiği Azerbaycan’daki son durum, bölgedeki gelişmeler ve uluslararası hukuktan doğan hakların da Kabine Toplantısında görüşülmesi bekleniyor. Dün Ermenistan’ın sivil hedefleri vurmasına da üst düzeyde tepki gösterilmesi bekleniyor.

Doğu Akdeniz’deki gelişmeler

Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler sonrası Yunanistan ile başlayan müzakereler devam ediyor. Son olarak dün NATO Karargahı’nda yapılması planlanan görüşmeler teknik sebeplerden dolayı ertelenmişti. Müzakerelerde gelinen son durum ve Yunanistan’ın Navtex ilanından sonra Oruç Reis gemisinin Antalya Limanı’ndan ayrılması da toplantıda görüşülecek konular arasında. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da kabineyi bilgilendireceği öğrenildi.

Bakan Koca bilgilendirecek

Türkiye genelinde dalgalı bir seyir izleyen koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler alınmaya devam ediliyor. Son olarak toplu taşıma ve konaklama merkezlerinde HES kodu zorunluluğu getirilirken, gelinen son durumun ele alınması bekleniyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da kabineyi bilgilendirmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrası açıklama yapması bekleniyor.

 

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri

Türkiye’de corona virüsü son tablosuna göre 104 bin 402 test sonucunda bin 429 yeni vaka tespit edildi. 57 kişi corona virüsü nedeniyle vefat etti. Bin 182 kişi ise corona virüsünden kurtularak sağlığına kavuştu.