Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili paylaşım yapanlar için açıklama yapıldı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruda bulundu. EGM tarafından yapılan açıklamada, sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili olarak #ölmüş  etiketi altında dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımı yapanlar için yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

EGM twitter’da Cumhurbaşkanı Erdoğan için #ölmüş etiketi altında paylaşım yapanlar için açıklamada bulundu.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetlerinde kapsamında, Twitter isimli sosyal medya platformu üzerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN kastedilerek #ölmüş hashtagine (etiket) başlatıldığına rastlanılmıştır. Bahse konu hashtag (etiket) altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şahıs tespit edilmiş, haklarında gerekli yasal işlemler/çalışmalar başlatılmıştır.

Yalan, mesnetsiz ve dezenformasyon ihtiva eden paylaşımlar hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere gönderilmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.