Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan destek çağrısı: 12 Nisan’da sona erecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, NASA tarafından düzenlenen “Dünya Turnuvası” adlı çevrim içi fotoğraf yarışması vatandaşlara destek çağrısında bulundu. Emine Erdoğan paylaşımında, “Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Van Gölü’nün uzaydan çekilmiş ve mavinin her tonunun bulunduğu fotoğrafı, NASA’nın online yarışmasında finale kaldı.” İfadelerini kullandı.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) tarafından düzenlenen ve bu sene 8 Mart tarihinde başlayan çevrim içi fotoğraf yarışmasında Van Gölü fotoğrafı finale kaldı.

32 kareyle başlayan yarışmada, Van Gölü’nün uzaydan çekilen fotoğrafı ve “Hareketli Yıldızlar” başlıklı fotoğraf, finale kalan iki fotoğraf oldu.

Van Gölü fotoğrafı için Emine Erdoğan resmi twitter hesabı üzerinden vatandaşlara çağrıda bulundu. Erdoğan paylaşımında, “Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip Van Gölü’nün uzaydan çekilmiş ve mavinin her tonunun bulunduğu fotoğrafı, NASA’nın online yarışmasında finale kaldı.” İfadelerini kullandı.

12 Nisan’da sona erecek

NASA tarafından düzenlenen yarışmada, “earthobservatory.nasa.gov/tournament-earth” internet sitesindeki oylama, ABD yerel saatiyle 12 Nisan saat 12.00’de sona erecek.

Van Gölü fotoğrafına oy vermek için tıklayabilirsiniz.