GündemPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra Bakan Soylu sosyal medyadan paylaştı!

Bugün partisinin Meclis’teki grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanında olduklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Bakan Soylu sosyal medya hesabından flaş bir paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım ile ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan açıklamalarında, İçişleri Bakanı Soylu’nun yanında olduklarını bildirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Bakan Soylu da sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Bakan Süleyman Soylu resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde olduk, emrindeyiz, emrinde olacağız…

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı:

İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız.

Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir.

Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir.

Arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik saldırılara müsaade etmediysek buna da müsaade etmeyeceğiz. Suç çetelerinin mensuplarını, dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Tıpkı FETÖ’cüler gibi, tıpkı PKK’lılar gibi, bu suçluları da ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız.
Tüm yalan ve iftiralar araştırılıp ortaya dökülecektir.