Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni müjde açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camii'nde kıldığı Cuma Namazı ardından önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda yeni müjdelerin geleceği bildirildi.

Türkiye’de doğalgaz bulunduğunu “Müjdemiz var” diyerek açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yeni müjdeler geleceğini duyurdu. Büyük Çamlıca Camii’nde kıldığı Cuma Namazı’nın ardından konuşan Erdoğan, “Ülke olarak, millet olarak her geçen gün hamdolsun daha iyiye gidiyoruz. Sağda solda konuşulanlara hiç kulak asmayın. Ülkemiz askeri alanda olsun, ekonomik, eğitim, ulaşım, enerjide olsun görüyorsunuz müjdeleri alıyorsunuz. Ve bunların devamı aynen gelecek, geliyor diyebilirim.” İfadelerini kullandı.

Uyarılara dikkat edersek hayırlı olur

Açıklamalarında corona virüsü salgınına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu açıklamada bulundu:

Farklı bir dönemden geçiyoruz. Sizlerden istirhamımız kurallara uyarsak çok çok hayırlı olacaktır. Lütfen uyarılara dikkat edersek çok çok isabetli, hayırlı olacaktır. Zira gerek bu vefatlar, gerekse hastanelerdeki bu yatan kardeşlerimiz bunlar bizler için, ülkemiz için, milletimiz için birer uyarı. Bu uyarılara bizler de Müslümanlar olarak tedbirlerimizi ona göre almamız lazım. Dünyada da bu konuda en hassas bizim olmamız lazım.

Hiç endişeniz olmasın

Giresun’daki şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel felaketi için Pazartesi günü Giresun’da olacağını bildiren Erdoğan şunları söyledi:
Giresun birçok ilçesiyle büyük bir felaket yaşadı. Rabbim yardımcıları olsun, nasipse pazartesi günü Giresun’da olacağım. Görüldüğü gibi bakanlarımız, milletvekillerimiz hepsi Giresun’da ellerinden gelen bütün gayreti gösteriyorlar, göstermeye de devam edecekler, devam edeceğiz çünkü biz sizler için varız. Bundan hiç endişeniz olmasın. Bütün mesele en az hasarla vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermek. Biz nasıl bütün depremlerde vatandaşlarımızın yanında olduysak, süratle onların dertlerine derman olduysak aynı şekilde Giresun’da da bütün ilçelerimizde, köylerimizde Giresunlu hemşerilerimiz, kardeşlerimizle beraber olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen eşlik etti.