GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamalar!

Son dakika…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Artvin-Bilecik-Çankırı-Gaziantep-Iğdır 7. olağan il kongrelerine katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Boğaziçi Ünversitesi olayları hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, yeni anayasa ile ilgili de bilgilendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin gündemine oturan Boğaziçi Üniversitesi olayları ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan son dakika açıklamaları geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, “Siz talebe misiniz, yoksa siz rektörün odasını işgale kalkışan terörist misiniz? Buna fırsat vermeyeceğiz, gereği neyse yapmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

CHP, 7/24 açık bir yalan partisine, başındaki zat da 7/24 yalan söyleyen bir adamcağıza dönüşmüştür. Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili yaptıkları açıklamalarına bakınca terör örgütlerinin üyesi olan gençleri ülkemizin milli ve manevi değerlerine sahip gençleri olarak kabul etmiyoruz.

Siz talebe misiniz, yoksa siz rektörün odasını işgale kalkışan terörist misiniz? Buna fırsat vermeyeceğiz, gereği neyse yapmaya devam edeceğiz.

Artık bu ülke Taksim’deki bir Gezi olayını yaşamayacak, yaşatmayacaktır. Bay Kemal sen terörist arkadaşlarınla devam edeceksen buyur o yola devam et. LGBT yok böyle bir şey.

Yine söylüyorum kendi partilerinde taciz, tecavüz ayyuka çıkmışken önce kendilerini temizleseler yeter. Yalanı gür sesle söyleyince herkesi inandırabileceklerini sanan bu zihniyeti milletimize havale ediyoruz.
Dün CHP’nin başındaki zat çıktı. Yine tamamı yalan bu hakikatleri saptırmaya çalıştı.
Ocak ayı ihracatımızın 15 milyar doları aşarak tüm zamanların rekoru kırdığı müjdesi paylaşıldı. 22 milyar destek ödemelerini yok saydı. Kulağı var duymuyor, gözü var görmüyor.

Katkıda bulunmak isteyen herkesi yeni anayasa çalışmalarında görmek istiyoruz

Yeni anayasa çalışmasına hiç şüphesiz Cumhur İttifakı ortağımızla öncülük edeceğiz. Sayın Bahçeli’nin açıklamalarını memnuniyetle karşılıyorum. Olumlu katkıda bulunmak isteyen herkesi yeni anayasa çalışmalarında görmek istiyoruz.

Böyle bir gelişmeden ancak mutluluk duyarız. Bunun bizim değil milletimizin talebi olduğunu da belirtmek isteriz.

Ne gerekiyorsa yapmakta asla tereddüt etmeyiz. Cumhur İttifakı’yla ülkemizin yakaladığı fırsatı yanımızda yer alacak herkese yüreğimiz de kollarımız da açıktır.