GündemManşetPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar: Tedbirlere uyulmuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Göztepe Şehir Hastanesinin açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, Düğünlerde dikkat diyoruz maalesef uyulmuyor. Mesafe diyoruz uyulmuyor, maske diyoruz uyulmuyor." İfadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Göztepe Şehir Hastanesi Açılış Töreni’nde Türkiye’nin salgınla mücadelesi ve genel konular hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye’de salgına rağmen sağlık sisteminin dimdik ayakta olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Maalesef tüm uyarılara rağmen maske, mesafe gibi tedbirlere uyulmuyor. Tavsiyelerimize uyulmuyor. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uyulmuyor.” Sözleriyle sitem etti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Türkiye’nin sağlıktaki atılımları koronavirüs döneminde çok iyi anlaşılmıştır. Ülkemizdeki kimi kesimlerin yere göğe sığdıramadıkları bazı devletlerin bu konuda ne kadar sıkıntıda olduğu salgın vesilesiyle ortaya çıkmıştır.

Türkiye, salgını 40 bin yoğun bakın yatağı, 246 bin yatak kapasitesi, 4 binin üzerinde tedavi kurumu, hepsinden önemlisi bir milyon 100 bin sağlık ordusuyla karşılamıştır.

Bugün hizmete açtığımız Göztepe Prof Dr Süleyman Yalçın Şehir Hastanesiyle ülke genelinde 16 şehir hastanesini faaliyete almış bulunuyoruz. Hastanenin ikinci etabı da 350 yatak kapasitesiyle hizmet verecektir.

Aşı çalışmalarından en kısa sürede somut sonuç temenni ediyorum

Artan vaka sayısına rağmen sağlık sistemimiz dimdik ayaktadır. Temizlik, maske, mesafe kurallarına daha titiz bir şekilde davranmaya davet ediyorum. Bilim henüz kesin bir çare üretememiştir. Aşı çalışmalarından en kısa sürede somut bir sonuç alınmasını temenni ediyorum.

Sürekli söylememize rağmen maalesef Türkiye’nin dört bir yanında bu tavsiyelere uyulmuyor. Düğünlerde mesafe diyoruz uyulmuyor, maske diyoruz uyulmuyor.

Kurallara uygun hareket edilmelidir. Kapalı alanlarda cayır cayır sigara içilmeye devam ediliyor. İnsanımız adeta kendisinin katili. Bunu söylediğimiz zaman vatandaşımızın ağrına gidiyor.

Biz halkımızı seviyoruz ve onların sağlığını çok ama çok önemsiyoruz. Maskeye dikkat edelim aksi takdirde sonu ölüme kadar giden yolun kapısını açmış oluruz.

Bunu hep birlikte başarmalıyız. Doktorlarımız, sağlık memurlarımız, hemşirelerimiz canı pahasına, gece gündüz demeden çalışıyor ama vatandaşlarımız buna uymalıdır.

Dün Ankara-Niğde arası yolun açılışını yaptık. Durmuyoruz, devam ediyoruz ve bunları başaracağız. Çünkü bu millet en güzeline layık. Nice sinsi saldırılar nedeniyle vaktini heba eden Türkiye’nin aynı tuzağa düşmesine izin vermeyeceğiz. milletimizin birliğini beraberleriğini güçlendirmesi için elimizden gelen çabayı sürdüreceğiz.

Çalışmaya devam edeceğiz

Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bu ülkenin siyasi ,ekonomik, askeri her alanda daha da büyümesi ve güçlenmesi için daha çok gayret göstereceğiz.
Milletimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini korumak suretiyle güçlendirilmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstermeyi sürdüreceğiz. Devletimizin her alanda hedeflerimize ve hayallerimize uygun güce kavuşması için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Darbe ve entrika senaryolarını çöpe atacağız

Ülkemize ait darbe ve entrika senaryolarını birer birer yırtıp çöpe atacağız. ülkemizi dünyanın en büyük 10 devletinden biri haline dönüştürmekte kararlıyız. Karşılaştığımız her kriz Türkiye’nin her alanda geldiği yerin manasını daha iyi anlatıyor. Kendi potansiyelini bilen bir Türkiye var. Bu hakikatleri karşımızdakiler de gayet iyi biliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu