GündemManşetPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Üsküdar’da Cuma namazı kıldığı Hazreti Ali Camii önünde basına önemli açıklamalarda bulundu. Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylar hakkında değerlendirmede bulunan Erdoğan, “Yürekleri yetse cumhurbaşkanı da istifa etmelidir” diyecekler ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylar, yeni anayasa ve Macron’un sözleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Boğaziçi Üniversitesi olayları

Şu anda Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olayları oradaki öğrencilerimizin olayı olarak tanımlamak, o şekilde kabul etmek mümkün değil.

Bunun öğrencilerimizle yakından uzaktan alakası yok

Bu işin başını hem siyasetin bir boyutu çekiyor, ki dün akşam işte görüyorsunuz dağdan beslenenlerin yani HDP’nin Kadıköy’de yapmış olduğu çağrı ve oradaki gösteriler bunun çok açık net ifadesidir.

Aynı şekilde ana muhalefetin başının bu işte üstlendiği görev ortadadır.

Tüm bunlarla beraber ortak hareket ettikleri akademisyenler de bu işin içinde yer alıyor.

Şunu da söyleyeyim. Akademisyenlerin içerisinde bu işe teşne olanlar da var.

Bir defa bir çoğu maalesef hala şunu öğrenememişler. Bu ülke hukuk devletidir. YÖK’ün yetki alanı var ve bu ülkenin cumhurbaşkanının yetkileri var. Bundan önce ben iki tane rektör atadım. Onların atamasını da yine ben yapmıştım. YÖK teklifini yapmıştır, ben de onadım. Bunları ben yaptım.

Şimdi Melih bey ile ilgili de 9 tane aday önüme geldi. Ve bu 9 adaydan bir tanesi olan Melih beyi yine aynı şekilde ben atamasını yaptım.

Peki Melih bey kimdir, nedir diye baktığımız zaman; Melih bey iki farklı üniversitede rektörlük yapmış bir insan. ODTÜ’den gelme, Boğaziçi ile ilişkileri olan bir insan. Ve alanında başarılı olan bir arkadaş. Ve kendisini oraya atamaktan dolayı da bazı TV kanalları çıkmışlar, “istifa etmelidir” Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı da istifa etmelidir diyecekler.

Osman Kavala denilen kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi’nde bu provokatörlerin yanında yer alan bir kadındır.

Yeni Anayasa

Türkiye’nin yepyeni bir Anayasa’ya ihtiyacının olduğu bir dönemde, bizim de gündeme taşıdığımız bir konuydu.

Yeni bir anayasaya ihtiyacımız olduğunu kendileri de söylemişlerdi. Bu konuda görüş alış verişinde bulunduk.

Macron açıklamaları

Macron, Türkiye oradan (Libya) askerlerini çeksin derken, o da bu işi hala öğrenemedi. Öğrenmesi için de daha çok vakit yemesi lazım.