GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün basına önemli açıklamalarda bulundu. Cuma namazı çıkışı konuşan Erdoğan, ABD kongre binasında yaşananlar ve Boğaziçi’deki protestolara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o açıklamaları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün basına önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü aşı çalışmaları ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, iktidar olarak elimizden ne geliyorsa bunu yapmaya mecbur olduklarını söyleyerek, bedeli ne olursa olsun aşıları alacaklarını dile getirdi. Erdoğan konuşmalarında ABD kongre binasında yaşananlar ve Boğaziçi’deki protestolara ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

ABD’nin tarihinde olmamış bir vaka ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği diye ifade edilen ABD’deki bu süreç tüm insalığı şok etmiştir. Özellikle Gezi Olayları’nda ABD’nin medyasında bir siyasinin ne gibi açıklamaları olmuştur, ne gibi tehditler olmuştur bakmak lazım.

Bizim tavrımız çok açıkken ABD’nin tutumu çok farklıydı. Ama o zaman da işin başında demokratlar vardır. Demokratlar neyse Cumhuriyetçilerin de aynı olduğu gördük. Demokrasi tarihinin bir yüz karası olarak görüyoruz.

Boğaziçi protestoları

Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı da orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır. Yasalara uygun olarak atanmıştır rektör. Melih bey, zaten daha önce iki üniversite görev almış biridir. YÖK’ün şahsıma teklif ettiği isimler arasında, 9 isim teklif edildi. Bana yasaların vermiş olduğu yetkiler noktasında ben Melih beyi layık gördüm.

Aşı çalışmaları

Şu anda Çin’den ilk parti 3 milyon geldi, 50 milyona çıkacak. Bir o kadar da Almanya’dan gelecek. Bu konuda Uğur Bey ve eşiyle görüşmeleri Sağlık Bakanımız yapıyor. Bu hafta içinde de aşılarda belli bir takvim içinde Sağlık Bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek.

Bunlara bakmadan geçme!

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR