GündemManşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan nüfus uyarısı: Yarı yarıya düştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adana, Hakkari, İstanbul, Manisa, Malatya Şanlıurfa ve Tokat İl Kadın Kolları 6. Olağan kongrelerine katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye nüfus artışının neredeyse yarı yarıya düştüğünü söyledi. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “Bu gidişle çok uzak olmayan bir dönemde nüfusumuz azalmaya dahi başlayabilir.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 ildeki Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’ne katılım gösterdi. Corona virüsü nedeniyle canlı bağlantı ile program için konuşan Erdoğan, kadınların siyasete katılımı ve ailenin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Ülkemizde kadınların siyasette gerçek anlamda söz sahibi olmaları, her kademede görev üstlenebilmeleri bu mücadele sürecinde gerçekleşmiştir

Ülkemizde yıllarca başörtülü diye kızlarımızı okula sokmadılar, sokakta küçümsediler. Kadınlarımız eğitimde fırsat eşitliğine hakiki anlamda bizim dönemimizde kavuştu.

TBMM’de AK Parti grubunda 54 kadın vekilimiz, kabinede 2 kadın bakanımız görev yapıyor. Kadınların iş gücüne katılımı yüzde 31’i geride bıraktı.

Önümüzde 2023 seçimleri var

Önümüzde 2023 seçimleri var. Türkiye için hayati öneme sahip bir dönüm noktası olan 2023’ü karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor. Sandıklara kadınlarımız sahip çıktığında orada hiçbir eksiklik veya yanlışlık olmayacağına inanıyoruz.

 

Hükümetlerimiz döneminde kadınlarımıza yönelik hizmetlerin odağında hep aile yer almıştır. Kadın ailenin temelidir. TV’si ile filmi ile ailemize yönelik çok büyük operasyonlar çekiliyor.

Şahitliğini yaptığımız çiftlere en az 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyoruz. Bazıları bilinçli şekilde mesajımızın içini boşaltmaya çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde nüfus istatistikleri yayınlandı. Nüfus artış hızımızın neredeyse yarı yarıya düştüğünü gördük. Bu gidişle çok uzak olmayan bir dönemde nüfusumuz azalmaya dahi başlayabilir. Avrupa ülkeleri uzunca süredir bu tehditle karşı karşıya…