Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan normalleşme süreci ile ilgili dikkat çeken mesaj!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti MYK toplantısı öncesi normalleşme süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mayıs ayında faaliyetlerine yeniden başlatmaya izin verdiğimiz işletmelerle, insanlarımıza kurallara riayet konusunda güveniyoruz. Aksi halde tedbirleri yeniden sıkılaştırmak zorunda kalabiliriz. Normalleşme adımlarının diğer unsurlarını gelecek hafta açıklayacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin MYK Toplantısı öncesinde normalleşme süreci ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Cumhrubaşkanı Erdoğan, “Aksi halde tedbirleri yeniden sıkılaştırmak zorunda kalabiliriz. Normalleşme adımlarının diğer unsurlarını gelecek hafta açıklayacağız.” ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

Rehavete ve karamsarlığa mahal vermeden, ülkemizi bu salgın müsibetinden kurtaracağız. Milletimizin verdiği destek en büyük güç kaynağımızdır. Yanımızda yer alan halkımızdan bir müddet daha bu hassasiyetini sürdürmesini bekliyoruz. Mayıs ayında faaliyetlerine yeniden başlatmaya izin verdiğimiz işletmelerle, insanlarımıza kurallara riayet konusunda güveniyoruz. Aksi halde tedbirleri yeniden sıkılaştırmak zorunda kalabiliriz. Normalleşme adımlarının diğer unsurlarını gelecek hafta açıklayacağız.

Aynı şekilde yargı reformu strateji belgemizde yer alan henüz kanunlaşmamış olanlarla ilgili hazırlıklarımızı yoğunlaştırmalıyız.

Çok daha büyük atılımlara yönelmek mecburiyetindeyiz. Yaşadığımız süreç gelişmiş diye tabi edilen ülkelerin öyle sandığımız gibi güçlü olmadığını gösterdi.

Türkiye çok daha sağlam bir duruş sergileyerek bu süreci atlatmıştır.

Dışarıdaki düşmanlara ve içerideki gafillere rağmen her alanda yürüttüğümüz istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştıracağız.