Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs ile ilgili flaş açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz. Tedbirleri tavizsiz uygulamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında videokonferans yöntemi ile katılarak koronavirüsüyle mücadele kapsamında alınan tedbirler ve normalleşme süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“BİR MÜDDET DAHA DİŞİMİZİ SIKACAĞIZ”
Dünyadaki değişimin Türkiye açısından yeni ve büyük fırsat penceresi olduğunu belirten Erdoğan, ”Bir müddet daha dişimizi sıkacağız güzel günlere de kavuşacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Hep birlikte sabrettik ve neticeye doğru yaklaşıyoruz. Tedbirleri tavizsiz uygulamamız gerekiyor. Gereken iradeyi gösterip tarihi fırsatı değerlendireceğiz” açıklamasında da bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

”Salgın tedbirlerini, belirlediğimiz takvime göre aşamalı olarak kaldırdıkça inşallah ülkemizde üretim çarkları yeniden tam hız dönmeye, halkımızın ve devletimizin kasası tekrar dolmaya başlayacaktır. Normalleşme takvimini olgunlaştığında paylaşacağız. Önümüzdeki dönemde en büyük gücümüz olan milletimizin gönlündeki mümtaz yerimizi daha güçlendirmenin gayreti içinde olacağız. Bu sıkıntılı dönemde, tedbirlere riayet ederek bize destek veren, 83 milyon vatandaşımızın her birine, şükranlarımı sunuyorum”