Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan katledilen Pınar Gültekin hakkında açıklama!

Eski sevgilisi öldürülen ve bir varile sıkıştırılan Pınar Gültekin hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Pınar Gültekin'i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, tarafından acımasızca katledilmişti. 27 yaşındaki genç kızın ölümü Türkiye’de gündem oldu. Konuya ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

İşte Erdoğan’ın o açıklamaları:

“Dün bir cani tarafından hunharca katledildiğini öğrendiğimiz Pınar Gültekin’in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum. Bu canilerin ve işledikleri bu rezil cinayetlerin bizim medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da tek bir kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur, olamaz. Hep birlikte bu şiddete karşı duracak, bunları millet olarak yeneceğizPınar Gültekin’i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacak, bir daha asla yaşamak istemediğimiz kadına şiddetin son bulması için Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Pınar Gültekin’e rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, sevenlerine sabır diliyorum.”

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu