Kamu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Çok Önemli Kararlar

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında çok önemli Cumhurbaşkanlığı Kararları yayımlandı. Bu kararlar doğrultusunda önemli atamalar yapıldı.

Resmi Gazete’nin 9 Temmuz 2020 tarihli sayısında Cumhurbaşkanlığı atama kararları yayımlandı. Bu kararlar kapsamında Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğine Mehmet Ali Kaya, Türkiye Petrolleri AO (TPAO) Yönetim Kurulu Üyeliğine de Abdullah Bayazıt atandı.

ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI

Ayrıca yayımlanan atama kararları kapsamında Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Karasu görevden alınarak Yönetim Kurulu Üyeliğine İlyas Tufan getirilirken Eti Maden İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliğine Soner Korkmaz atanadı. Cumhurbaşkanlığı atama kararlarına göre Türkiye Taşkömürü Kurumu (TKK) Yönetim Kurulu Üyeliğine Muhammet Hüseyin Bilgiçoğlu, Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ (TEMSAN) Yönetim Kurulu Üyeliğine Hakkı Karataş getirildi.

Bununla birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Cangül görevden alındı ve boşalan yere Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Sıvacı getirildi. Ayrıca Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Yönetim Kurulu Üyeliğine Uğur Sancarbaba, Çay İşletmeleri (ÇAYKUR) Yönetim Kurulu Üyeliğine Halil İbrahim Azal, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Yönetim Kurulu Üyeliğine de Faruk Çakmak atandı.

Atama kararlarının detayları için TIKLAYIN.

İlgili Makaleler