Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Berat Albayrak açıklaması!

Resmi instagram hesabı üzerinden istifa ettiğini kamuoyuna duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamada bulundu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “Kendisi sağlık sorunları nedeniyle affını istedi. Kabul ettik” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de Berat Akbayrak’ın sosyal medya hesabı üzerinden istifasını duyurması gündem olmuştu. İstifası kabul edilen Albayrak’ın yerine Lütfü Elvan getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu istifaya ne diyeceği herkes tarafından merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti grup toplantısında Albayrak hakkında açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kendisi, sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi. Biz de bu talebi kabul ettik. Önemli hizmetler veren Berat Albayrak’a, şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin”

Berat Albayrak’ın istifa açıklaması:

”Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim’den ayırmasın.
Sonumuzu hayreylesin…

Berat Albayrak”’