Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ibadete açılan Ayasofya ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının devamında Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ibadete açılan Ayasofya ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında Ayasofya Camisi’nde kılınacak ilk cuma namazı hakkında değerlendirmelerde bulunarak 1000 ila 1500 civarında ancak bir cemaat orada oluşabileceğini vurguladı.

“BİZİ BAĞLAMAZ”

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarının devamında İslam dünyası için önemli bir konu olduğunu vurgulayarak yurt dışından gelen tepkilerin hiçbirisinin bizi bağlamadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında “İç egemenlik meselemize kimse müdahale edemez. Nahçivan işgal altında ve Misk Üçlüsü bu işi çözmemiştir, çözememiştir.” ifadelerine yer verdi.

BAYRAMDA YASAK OLACAK MI?

Soru cevap bölümünde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?” şeklinde bir soru soruldu.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanıtı şöyle oldu:

“Kurban bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Ama değerlendirmesini tabi Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı’nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor. Şu anda gündemimizde böyle bir durum yok.”

İlgili Makaleler