GündemPolitika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vazgeçin şu düğünlerden

Artan koronavirüs vakalarının ekonomiyi olumsuz etkilediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs önlemlerine uyma çağrısı yaptığı vatandaşlara "Vazgeçin şu düğünlerden" diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Vazgeçin şu düğünlerden” diye seslendiği vatandaşlardan koronavirüs önlemlerine uymalarını istedi. Ancak geçen hafta sonu yasak olmasına rağmen 1500 kişilik düğün yapan AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ı görmezden geldi.
Beştepe’de gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye Sigorta Tanıtım Töreni’ne katıldı.”Kuruluşundan bu yana Varlık Fonu 8 farklı sektörden 20 şirketle güçlü bir yapıya ulaştı” diyerek sözlerine başlayan Erdoğanü, “Sigorta sektörümüze yeni bir vizyon kazandıracağına inandığım stratejik hamleyi hayata geçiriyoruz. 15 milyon müşteriye hizmet verecek ülkemizin en büyük sigorta şirketini hayata geçiriyoruz” dedi. Kamu sermayeli 6 kurumu tek çatı altında topladıklarını aktaran Cumhurbaşkanı, “Maliyetler düşecek sektör dinamik bir yapıya kavuşacak. Yeni yapı kamu yararını önceleyen bir zihniyetle çalışması sistemin yenilikçilik açığını da giderecek” diye konuştu.

“ESKİLER SEL GİDER İZİ KALIR”

Koronavirüs salgınından sonra dünyada artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eskiler sel gider izi kalır derler. Bu salgından hasarsız çıkmak mümkün değildir. Bu süreçten bizim de menfi etkilendiğimiz bir gerçektir. Ancak biz diğer ülkelere göre bu etkiyi daha az hissettik. Tüm dünyada yatırımların durma noktasına geldiği dönemde yatırımlara hız verdik. Ekonomimizi yeniden rayına oturttuk” ifadelerini kullandı.

“SALGINDAN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ”

Salgının yeni fırsat pencereleri açtığını söyleyen Erdoğan, “Ülkemiz inşallah salgın sürecinden diğer alanlarla birlikte ekonomide de güçlenerek çıkacaktır. Bunun için milletimizin tedbirlere sarılması gerekiyor. Milletimizi bir kez daha “TaMaM” diyerek sloganlaştırdığımız ‘Temizlik, Maske, Mesafe önlemlerine uymayı çağırıyoruz. Vazgeçin bu dönemde şu düğünlerden, yemekli merasimlerden. Nikah törenleriyle bu işleri bitirmek suretiyle bu dönemi gelin atlatalım” diye seslendi. Erdoğan’ın düğün çıkışı hafta sonu yasak olmasına rağmen 1500 kişilik yemekli düğün yapan AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ı görmezden gelmesi sosyal medyada tepkiye neden oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu