Eğitim

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açılacağı tarihi açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ardından basına önemli açıklamalarda bulundu. Bayramda 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyuran Erdoğan, konuşmalarında okulların açılacağı tarihe de yer verdi.

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle alınan önlemler devam ediyor. Bugün yapılan Kabine Toplantısı sonrasında vatandaşlar yeni kararların neler olacağını merak ediyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna açıkladı. 23-2-25 ve 26 Nisan tarihlerinde Ramazan Bayramı dolayısı ile sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını duyuran Erdoğan açıklamasında eğitim konusuna da yer verdi.

Eylül ayında açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların tekrar Eylül ayında açılacağını belirttiği konuşmasında, “Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

Kreşler ve bakım evleri

Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Üniversitelerle ilgili duyuruyu Yüksek Öğretim Kurumumuz daha önce yapmıştır. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir.” denildi.