Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi duyurdu! Paralar hesaba yatacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan fındık tesliminde ortalama kilogram başına bir TL, gübre ve mazot desteği olarak da kilogram başına 2 TL destekleme ödemesi yapıyoruz diyerek müjdeli haberi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlenen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunarak müjdeli haberi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destek ödemesi ile ilgili söyledikleri…

Geçtiğimiz yıl Toprak Mahsulleri ofisimiz 16,5-17 lira üzerinden alıma çıkmıştı. Bu sayede düşme eğilimi gösteren fındık fiyatları sezon içinde 18-20 lira civarında seyretmiş ve böylece üretici alın terinin karşılığını alabilmişti.

Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri ofisimizin kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Yüksek randımanlı fındık tesliminde ortalama kilogram başına bir TL, gübre ve mazot desteği olarak da kilogram başına 2 TL destekleme ödemesi yapıyoruz.

İlgili Makaleler

Ayrıca kuru incir ve kuru üzüm müdahale alımlarına bu yıl kayısı da ilave ediyoruz. Her alanda üreticimizin yanında yer almaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu