Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs yasaklarını duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesi ile ilgili yeni tedbirler aldıklarını duyurarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs ile mücadele kapsamında normalleşme sürecinde artan vaka sayıları ile ilgili basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ AÇIKLANDI

Türkiye bazı şehirlermizde zaman zaman endişe verici artışlara rağmen genel olarak kontrollü bir süreç yaşıyor. Sağlık altyapımızın gücü, sağlık çalışanlarımız sayesinde bu alanda herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Aşı çalışmaları dünyada ve ülkemizde devam ediyor. Yıl sonunda yurt dışında üretilen aşının ülkemizde kullanılacak hale geleceğine inanıyorum. Yerli aşının da Sonbahar zamanında hazır hale gelecektir. Özel sektör ve kamuda esnek mesai uygulaması teşvik edilecektir. Pazar ve market gibi yoğun insanların olduğu yerlerde denetim arttırılacaktır. Berber kuaför, nikah salonu, yüzme, internet kafe, halı saha, konser salonu vb yeri tüm işyerlerinde saat 22’de sona erecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu