Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasını kabul etti mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından istifa paylaşımı yapılmıştı. Twitter hesabı da kapatılan Albayrak’ın istifası Türkiye’de tartışma konusu oldu. Vatandaşlar tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Albayrak’ın istifasını kabul edip etmeyeceği merak ediliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Albayrak’ın resmi instagram hesabı üzerinden istifa paylaşımı yapıldı. Paylaşılan açıklamanın doğruluğu tartışma konusu olurken, AK Parti’den gelen açıklama ile istifa kesinlik kazandı. Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Albayrak’ın istifasını doğrulamış oldu.

“Devam etmesini temenni ediyoruz”

Muş tarafından yapılan açıklamada, “Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan istifayı kabul etti mi?

Siyasilerden Albayrak’a destek açıklamaları gelmeye devam ederken, vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifayı kabul edip etmediğini merak ediyorlar. Konu ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Yapıldığında haberimiz güncellenecektir.

Bakan Albayrak’ın istifa açıklaması:

”Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.
Enerji’de olduğu gibi Ekonomi’de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim’den ayırmasın.
Sonumuzu hayreylesin…

Berat Albayrak”’