Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Seferberlik başlatıyoruz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kars ve Karaman 7.Olağan İl Kongreleri’ne katıldı. Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kars ve Karaman kongrelerine videokonferans yöntemi ile katıldı. Salgın sonrası yeniden düzenlenecek olan küresel küresel, siyasi ve ekonomik düzende Türkiye’nin ön plana çıkacağı adımlar atıldığını söyleyen Erdoğan açıklamalarında, “Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz. Amacımız vatandaşımıza eziyet etmek değil onların sağlığını korumaktır” ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

AK Parti geçtiğimiz 18 yılda ülkemizi demokraside ve kalkınmada tarihinde görülmemiş hizmetlerle, yatırımlarla, eserlerle tanıştırmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde de daha büyük başarılarla milletimizle birlikte hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz.

Avrupa’dan ABD’ye kadar dünyada salgınla mücadele edemeyen ülkeler yeniden içe kapanmaya başladı.

Daha dün Tekirdağ’da yeni bir şehir hastanesi açtık. Bu muhteşem hastane ile sağlık altyapımızın gücü sayesinde şimdilik hastanelerimizde ve vakalara müdahalede sıkıntı yaşamıyoruz.

Mevsim itibarıyla, soğuk algınlığı artacaktır. Tedbir almazsak bu yükü taşımakta zorlanabiliriz.

Meclis’te daha çok çalışacağız, hükümette daha çok gayret göstereceğiz, teşkilatlarımızın milletimizle daha sıkı kucaklaşmasını sağlayacağız. Velhasıl hep birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışacak, çabalayacak ve milletimize layık olacağız.
Biz hayatımız boyunca Allah’ın takdirinin üzerinde bir takdir, milletimizin gücünün üzerinde bir güç görmedik tanımadık. Türkiye’nin kaderi ile partimizin kaderinin birleştiği inancıyla milletimizle gönül bağını artırmaya çalışıyoruz.

Üye sayımızın 11 milyon 200 bine yükselmesini bunun bir emaresi olarak görüyorum. Önümüzdeki dört yıl boyunca her yıl 1 milyon yeni üye kazanarak tabanımızı iyice genişletmek istiyoruz.

Darbeler ve vesayet baskısı milletimizin sadece demokrasi ve özgürlükleri yaşamasına engel olmakla kalmayıp refahının artmasının da önüne geçti. AK Parti yeni bir umut yeni bir ışık olarak üzerine doğdu.

Türkiye’nin 81 vilayetinin her biri bu demokrasi ve kalkınma ikliminden istifade etti.