GündemKamu

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Seçim tarihi açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15.15’te başlayan Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilere açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 saat 30 dakikalık Kabine Toplantısı’nın ardından seçim tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

” Bugün Recep ayına, 21 Şubat’ta Şaban ayına ve 23 Mart’ta Ramazan ayına kavuşuyor, 21 Nisan’da Ramazan Bayramı’na 28 Haziran’da kurban bayramına vasıl oluyoruz. Bilindiği gibi seçimlerin tarihi 18 Haziran’dı. Bu tarihi hem kurban bayramı arifesi, dolayısıyla hac dönemine, hem çocuklarımızın sınav takvimine denk gelmesi sebebiyle güncelleme ihtiyacını duyduk.

SEÇİM TARİHİ AÇIKLANDI

“Bu anlayışla yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük. Ülkemizi bu tarihte seçime götürmek istiyoruz. Anlayasımıza göre beşte üç çoğunlukla bu tarih güncellemesini Meclisimiz yaparsa memnuniyet duyarız. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı olarak 14 Mayıs’ta yapılacak takvimle kararımızı alırız. 2023 seçimleri tarihinde yapmayı planladığımız seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.” ifadelerinde bulunuldu.