Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan BioNTech aşısı ile ilgili açıklama yaptı!

Corona virüsü salgını sürecinde vatandaşların aşı ile ilgili kafa karışıklığı devam ediyor. Hangi aşıyı vurulmak gerektiği konusunda tartışmalar devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan BioNTech aşısı ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de her gün binlerce insan pozitif tespit edilmeye devam ediyor. Bu nedenle aşılama çalışmaları büyük önem taşıyor. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, aşı ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasını okuyucu ile buluşturdu.

Selvi’nin yazısında şu ifadeler kullanıldı:

“Vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışanlara inat Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda öncülük yapıyor. İlk aşıyı Erdoğan vurdurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aşıların temini ve hızlı bir aşılama takvimi için seferberlik ilan etmiş gibi çalışıyor. Ama aşı karşıtları da milletin kafasını karıştırmak için çaba göstermekten geri durmuyorlar.

AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir endişe var mı?’ diye soruluyor. Erdoğan çok net bir cevap veriyor: ‘Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim’ diyor.”

Türkiye’de aşı olanların sayısı

Sağlık Bakanlığı 8 Haziran verilerine göre, Türkiye’de toplam 31 milyon 178 bin 587 aşı uygulandı. 1. Doz aşı olanların sayısı 17 milyon 936 bin 894 olarak bildirildi. İkinci doz aşı olanların sayısı ise 13 milyon 241 bin 693 olarak kaydedildi.